METODINĖS DIENOS RUDAMINOS MENO MOKYKLOJE 2024

Šių metu vasario 19 ir 21 dienomis Vilniaus r. Rudaminos meno mokyklos pedagogai aktyviai organizavo metodinių dienų renginius.Rudaminos meno mokykloje metodinės dienos, kurių tikslas buvo dalintis profesine patirtimi, tobulinti mokytojų profesinį meistriškumą, skleisti pedagogines ir metodines naujoves, skatinti pedagogus bendradarbiauti tarpusavyje. Vasario 19 dieną Styginių instrumentų metodinės grupės pedagogų metodinės dienos tema buvo ,,Pradinių smuikininko, gitaristo ir violončelininko grojimo įgūdžių formavimas“.Remdamiesi savo profesine patirtimi mokytojai vedė atviras pamokas ir skaitė pranešimus. Smuiko mokytoja Gabriela Sabilo pravedė atvirą pamoką ,,Kairės rankos lavinimas pradiniame mokymosi etape“. Violončelės mokytoja Vilija Veličkienė skaitė metodinį pranešimą ,,Violončelininko technikos lavinimas pradiniame mokymosi etape“ . Gitaros vyresnysis mokytojas Sigitas Rubis vedė atvirą pamoką ,,Pradinių gitaristo įgūdžių formavimas“. Smuiko mokytoja metodininkė Svetlana Mikelskaitė skaitė metodinį pranešimą ,,Pradinių smuikavimo įgūdžių vystymas“. Smuiko mokytoja Diana Šivickienė vedė atvirą pamoką ,,Pasiruošimas techninei įskaitai‘‘ . Mokytojai apžvelgė, aptarinėjo ir diskutavo apie pradinių įgūdžių formavimą bei vystymą pradiniame mokymo procese, su kokiomis problemomis tenka susidurti praktiniame darbe.Vasario 21 dieną pučiamųjų instrumentų metodinės grupės mokytojai surengė metodinę dieną „Pučiamųjų instrumentų grojimo įgūdžių aktualijos“ kviesdami kolegas iš kitų Vilniaus bei Vilniaus rajono mokyklų. Metodinės dienos metu klarneto, fleitos bei saksofono mokytojai vedė meistriškumo pamokas.Vilniaus r. Pagirių meno mokyklos fleitos mokytoja Ernesta Vauraitė, kuri skaitė metodinį pranešimą „Grojimas fleita be įtampos. Kaip tai pasiekti?“ bei vedė meistriškumo pamokas su Rudaminos meno mokyklos fleitos dalyko mokiniais. Vilniaus r. Pagirių meno mokyklos saksofono mokytojas metodininkas Linas Klebauskas skaitė pranešimą „Jaunojo saksofonininko garsinių ir techninių įgūdžių formavimas pradiniame ugdyme“ bei vedė meistriškumo pamokas su Rudaminos meno mokyklos saksofono dalyko mokiniais. Čiurlionio menų mokyklos klarneto mokytojas Rimvydas Savickas skaitė pranešimą „Garso formavimo pagrindai – fiziologiniai aspektai“ bei vedė meistriškumo pamokas su Rudaminos meno mokyklos klarneto dalyko mokiniais. Vyko pamokų aptarimai, refleksijos. Meno bei muzikos mokyklų mokytojams labai aktualu ir svarbu dalyvauti tokio pobūdžio renginiuose tam kad pabendrauti su kolegomis, gauti naujų žinių, pasidalinti savo patirtimi. Todėl metodinė savaitė yra aukštai mokytojų vertinamas ir labai reikalingas renginys.Bendradarbiaujant su Trakų švietimo centru, metodinės savaitės veikloje dalyvaujantis Vilniaus r. meno ir muzikos mokyklų mokytojai gavo kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Ivona Chodorovič