III – asis Vilniaus r. dailės mokytojų pleneras “LAIMINGI, NES KŪRYBINGI”

2023 m. birželio 14 d., Vilniaus r. Rudaminos meno mokyklos dailės metodinės grupės mokytojai – Ivona Dakinevič, Teresa Lukaševič, Renata Utovka ir Aleksandr Subotkevič suorganizavo jau III-ąjį Vilniaus r. dailės mokytojų plenerą “Laimingi, nes kūrybingi”.
Pleneras vyko prie Juzefo Pilsudskio dvaro, Pikeliškėse. Dalyvavo aštuoni mokytojai:
Teresa Lukaševič, Rudaminos meno mokyklos dailės mokytoja;
Renata Utovka, Rudaminos ir Pagirių meno mokyklų ir Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos dailės mokytoja;
Aleksandr Subotkevič, Rudaminos meno mokyklos, Rudaminos Ferdinando Ruščico bei Valčiūnų gimnazijos dailės vyresnysis mokytojas;
Luiza Volodko, Buivydžių Tadeušo Konvickio gimnazijos ir Vilniaus šv. Jono Pauliaus II gimnazijos dailės vyresnioji mokytoja;
Svetlana Voytkevich, Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos dailės mokytoja metodininkė;
Česlava Liachovič, Riešės šv. Faustinos Kovalskos pagrindinės mokyklos ir Avižienių gimnazijos dailės mokytoja metodininkė;
Dovilė Nalivaikaitė-Venslauskienė, Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijos  dailės mokytoja;
Ivona Dakinevič, Rudaminos meno mokyklos dailės mokytoja metodininkė.
Į plenerą taip pat prisijungė patapyti mokytojos Teresos Lukaševič vyras Ronald Lukaševič.
Kūrybingi menininkai tapė peizažus ant drobių su akriliniais dažais. Mokytojai pasipuošė geltonais marškiniais su logotipu, su paveikslais ir etiudnikais, meniškai įsiliejo nuostabioje dvaro sodyboje.
Paukščių čiulbėsys, saulėtas, šiltas ir ramus oras leido mėgautis tapymo procesu kelias valandas. Ilgų vasaros vakarų dėka, meniškų sielų kompanija surengė pikniką gražioje, jaukioje pavėsinėje. Malonų plenerą užbaigė besidalindami įspūdžiais, kūrybos refleksija, bei aptardami plenero paveikslų parodos atidarymą.
Plenero organizatoriai sekančiais metais kvies visus Vilniaus r. dailės mokytojus pasipuošti geltonais marškinėliais, kartu tapyti gamtoje, skatins kartu patirti džiaugsmą ir tapymo malonumą, bendrauti ir draugiškai bendradarbiauti. Plenero dalyviai yra labai dėkingi Lietuvos lenkų sąjungos Pikeliškių skyriaus pirmininkui Antonijui Rudak, už leidimą tapyti
dvaro teritorijoje.
Rugsėjo pabaigoje dailės mokytojai kvies visus į plenero parodos atidarymą, kuris vyks Juzefo Pilsudskio dvare Pikeliškėse.

Rudaminos meno mokyklos
dailės mokytoja metodininkė Ivona Dakinevič