Metodinės dienos Vilniaus r. Rudaminos meno mokykloje 2023

Pasiilgę šilumos neretai klausiame, kodėl vasaris nėra vasaros mėnuo. Tačiau ir patys puikiai suprantame, kad nei gamtos, nei mokslo metų nepaskubinsime. Todėl vasarį pats darbymetis, tad apie vasarą galvoti išties dar per anksti. Paskutinis žiemos mėnuo apdovanotas šventėmis, konkursais, olimpiadomis. Šiame jaukiame šventiniame šurmulyje sukasi ir Vilniaus r. Rudaminos meno mokyklos pedagogai kviesdami kolegas iš kitų Vilniaus rajono mokyklų aktyviai įsitraukti į organizuojamas metodinių dienų renginius.

2023 m. vasario 14-15 d. Rudaminos meno mokykla organizavo trys rajoninius renginius, kurių tikslas buvo dalintis profesine patirtimi, tobulinti mokytojų profesinį meistriškumą, skleisti pedagogines ir metodines naujoves, plėsti muzikos repertuarą, skatinti pedagogus bendradarbiauti tarpusavyje.

Vasario 14 d. fortepijono metodinės grupės mokytojai suorganizavo Vilniaus r. Rudaminos, Pagirių meno ir Nemenčinės muzikos mokyklų fortepijono metodinių grupių forumą- praktikumą „Aktualiausi mokymo aspektai fortepijono pamokose“. Šių trijų mokyklų pedagogai skaitė pranešimus, apžvelgė, aptarinėjo, demonstravo ir diskutavo apie šiandieninius iššūkius ir metodus dirbant su mokiniais.

Vasario 15 d. akordeono metodinės grupės mokytojai organizavo Vilniaus r. meno ir muzikos mokyklų seminarą – praktikumą ir edukacinį – parodomąjį mokinių koncertą „Draugai draugams“. Mokytojai vedė parodomąsias pamokas, skaitė pranešimus bei klausėsi edukacinio mokinių koncerto.

Tą pačią dieną dailės metodinės grupės mokytojai organizavo gerosios patirties seminarą, kuriame dalyvavo Vilniaus r. meno ir bendrojo lavinimo mokyklų dailės dalykų mokytojai. Vyko Vilniaus r. dailės mokytojų darbų parodos „Minties sparnai“ atidarymas, buvo skaitomi pranešimai, vyko „Dailės technikų įvairovė“ kūrybinės dirbtuvės.

Metodinėse dienose sudalyvavo nemažai dalyvių. Tai rodo, koks yra mokytojų atsidavimas savo darbui, profesijai, atsakomybė, noras dalytis ir skleisti žinias, siekis tobulėti, augti, noras siekti nuolatinės mokinių pažangos bei ugdymosi pasiekimų. Su dalyviais atsisveikinta iki 2024 metų, kuomet vėl susirinksime pasidalyti patirtimi, nuveiktais darbais, idėjomis, mintimis.

Ivona Chodorovič, Vilniaus r. Rudaminos meno mokyklos l. e. direktoriaus pavaduotoja ugdymui, fortepijono vyresn. mokytoja