Koncertinė išvyka į Aukštaitiją

Paskutinį balandžio savaitgalį 8 klarneto ir saksofono klasių mokiniai su savo mokytoju Sauliumi Balsiu išsiruošė į įdomią  kelionę. Ankstų šeštadienio rytą jie patraukė į Zarasų rajoną, Smalvų kaimą, kur, apsistoję gimtuose mokytojo namuose nėrė susipažinti su Zarasais ir jų apylinkėmis. Ekskursijos dalyviai grožėjosi vaizdais nuo Zarasų apžvalgos rato, esančio šalia Zaraso ežero, aplankė atnaujintą Didžiąją salą ir joje įspūdingai įrengtą vandens sporto centrą, domėjosi daugiau nei tris šimtus metų menančio Šlyninkos vandens malūno istorija ir įrenginiais, nepraleido progos stabtelėti ir pasigrožėti didingu Stelmužės ąžuolu. Kitą dieną, gegužės pirmąjį sekmadienį mokiniai dovanojo koncertą ir sveikino Mamas tarptautinės Motinos dienos proga Smalvų kultūros namuose. Koncerto metu skambėjo klarnetų kvarteto, saksofonų kvarteto bei visų koncerto dalyvių bendrai atliekami kūriniai. Nors pavasario saulė nebuvo spėjusi gerai prišildyti kultūros namų salės, tačiau nuoširdūs publikos plojimai ir padėkos po koncerto neleido atlikėjams sušalti. Po pietų ekskursantai patraukė į Visagino miestą, kur smagiai praleido laiką puikiai sutvarkytoje ežero pakrantėje bei iš arti apžiūrėjo jau nebeveikiančią Ignalinos atominę elektrinę.

Kitos dienos popietę jaunieji pūtikai, padedami koncertmeisterės Marinos Bidlauskienės, koncertavo Zarasų meno mokykloje, kurią lankė mokytojas Saulius Balsys. Čia Rudaminos meno mokyklos auklėtiniai buvo taip pat šiltai sutikti. Po koncerto ir atlikėjai ir publika buvo puikiai nusiteikę ir išreiškė viltį, kad spontaniškai prasidėjusi draugystė tarp Rudaminos ir Zarasų meno mokyklų augs ir stiprės.

S. Balsys