Respublikinis konkursas – festivalis ,,Akordeonų orkestrų paradas“ 2024 Rudaminoje

Kovo 16 d. Rudaminos meno mokykloje įvyko ilgai lauktas renginys – akordeonistų metodinės grupės organizuojamas respublikinis konkursas – festivalis „Akordeonų orkestrų paradas“. Paskutinį kartą akordeonų orkestrai Rudaminoje skambėjo 2022 m. Tad renginys ne tik lauktas, bet ir atsinaujinęs – dalyviai kviečiami ne tik į festivalį, bet ir pasivaržyti konkurse. ,,Akordeonų orkestrų paradas“ šiemet ypatingas ir tuo, kad skiriamas Rudaminos meno mokyklos 20 – mečio jubiliejui paminėti.
Renginio dalyvius pasveikino Rudaminos meno mokyklos direktorius Jurij Krupičevič linkėdamas visiems sėkmės ir gerų rezultatų.
Organizatoriai džiaugiasi galėdami pakviesti dalyvius į naują, erdvią mokyklą. Šiais metais į renginį atvyko kolektyvai iš Vilniaus apskrities. Konkursinėje dalyje dalyvavo akordeonistų orkestrai iš Rudaminos meno mokyklos (vad. Bogdan Voicinovič), Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklos (vad. Valerijus Masėnas), 2 orkestrai iš Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos (vad. Vladimiras Voskan, vad. Agnė Rimgailaitė, vad. Raimundas Ungurs), Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos (vadovas Valdas Umbrasas). Festivalinėje dalyje pasirodė Jašiūnų muzikos mokyklos akordeonistų kvintetas (vad. Aleksandr Godovščikov), Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklos akordeonistų kvintetas (vad. Liudmila Bandalevič, vad. Jelena Ivanovskaja) bei jungtinis Šalčininkų S. Moniuškos menų ir Jašiūnų muzikos mokyklų akordeonistų ansamblis.
Konkurso dalyvius vertino garbinga komisija – Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklos direktorė Liudmila Bandalevič, Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos mokytoja ekspertė Žana Gumenaja, Vilniaus B. Jonušo muzikos mokyklos mokytoja ekspertė Irena Lošakevič.
Konkurse tarpusavyje varžėsi jauni, veržlūs kolektyvai. Orkestrai atliko daug gražios muzikos bei suteikė klausytojams malonių akimirkų.
Sveikiname konkurso nugalėtojus:
Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos vyresniųjų klasių akordeonų orkestras laimėjo 1 vietą!
Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos akordeonistų orkestras laimėjo 1 vietą!
Vilniaus r. Rudaminos meno mokyklos vyresniųjų klasių akordeonistų orkestras laimėjo 2 vietą!
Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklos akordeonistų orkestras laimėjo 2 vietą!
Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos jaunesniųjų klasių akordeonų orkestras laimėjo 3 vietą!
Renginio pabaigoje kolektyvai atliko bendrą kūrinį – kompozitoriaus bei akordeonistų orkestro dirigento iš Vilniaus m. Karoliniškių muzikos mokyklos Raimonds Ungurs kūrinį ,,Šypsena“. Šis kūrinys sukurtas būtent renginiui ,,Akordeonų orkestrų paradas“. Konkursas – festivalis sėkmingai pavyko. Džiugu, kad jaunimas klausėsi vieni kitų, mokytojai pasidalino gerąją patirtimi. Žiūrovai, dalyviai, svečiai ir organizatoriai kupini gerų emocijų atsisveikino iki kito „Akordeonų orkestrų parado“ po dvejų metų.

Akordeono mokytoja metodininkė Sigita Rozova

Daugiau renginio akimirkų: