XXI nacionalinio B. Dvariono jaunųjų pianistų ir stygininkų konkursas

Kas antrus metus organizuojamas nacionalinis Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir stygininkų konkursas 2020 metais pritraukė daug jaunų atlikėjų iš visos Lietuvos. Konkursas vyksta trimis etapais: pirmasis praėjo muzikos bei meno mokyklose, antras – regionuose, o trečias – nacionalinis vyko Vilniaus m. B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje.
Mūsų mokyklos mokiniai: smuikininkai – Feodora Drakšė (mokytoja O. Tunevič), Beatričė Graziano ir Augustas Bernadickas (mokytoja L. Šernienė) bei pianistė Auksė Antanavičiūtė (mokytoja R. Šimkienė) sėkmingai įveikė du konkurso turus ir regioniniame etape pelnė nugalėtojų diplomus.
Šių metų vasario 13-15 dienomis nacionalinio turo saviraiškos ugdymo kategorijoje trijose amžiaus grupėse varžėsi apie 160 jaunųjų atlikėjų iš visos Lietuvos, todėl dalyvavimas trečiame ture mūsų mokiniams buvo geras iššūkis. Jaunieji mūsų mokyklos atlikėjai pasirodė labai gerai – visi tapo konkurso diplomantais.
Šie mokiniai aktyviai dalyvauja ir kituose respublikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose. Gal būt ateityje pasirinks profesionalių muzikantų kelią.
XXI nacionalinis Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir stygininkų konkursas – tai vienintelis Lietuvoje šalies konkursas, tarptautinės Europos jaunimo muzikos konkursų sąjungos (EMCY) narys, atitinkantis organizacinio, kūrybinio bei vertinimo komisijos darbo kokybės reikalavimus ir pritaikantis geriausią Europos muzikinių tradicijų patirtį. Todėl kiekvienam atlikėjui pats dalyvavimas tokio lygio konkurse yra didžiulis laimėjimas.

Rudaminos meno mokyklos
Styginių instrumentų metodinės grupės pirmininkė
mokytoja metodininkė Oksana Tunevič