Rudaminos meno mokyklos mokinių ir mokytojų dalyvavimas tarptautiniame projekte Vokietijoje 2020 m.

Metų pradžia prasidėjo puikiai – Rudaminos Meno mokyklos mokiniai, mokytojai ir direktorius išvažiavo į tarptautinį projektą Vokietijoje, kur susirinko 4-ių šalių (Lietuva, Lenkija, Vokietija, Čekija) atstovai groti jungtiniame jaunimo simfoniniame orkestre. Tai jau trečiasis šio projekto etapas. Pirmasis susitikimas ir koncertas buvo suorganizuotas Vilniuje, Lenkų kultūros namuose, projekto iniciatorius Rudaminos meno mokyklos direktorius Jurij Krupičevič, antrasis – Varšuvoje ir štai trečiasis Heide mieste. Vokietijoje mokiniams vyko ne tik repeticijos, tačiau ir daug išvykų į skirtingas vietas. Aplankėme Heide miesto muziejų ir baseiną, kuriame mokiniai ir mokytojai galėjo pailsėti po kelionės bei repeticijų. Lübecko miestas visiems paliko didelį įspūdį, jame taip pat lankėmės ir muziejuje, kuriame sužinojome daug istorinių faktų apie vieną seniausių pirklių miestą. Žvejų miestelis Büsum patiko ne vien tik savo kurortine nuotaika bei jaukiu senamiesčiu, atsitraukusia jūra – kuria visi galėjo pasivaikščioti jūros dugnu. Turbūt didžiausi įspūdį visiems mokiniams paliko jūrų muziejus, kuriame ne tik gausa istorijos faktų bei interaktyvių žaidimų, bei ir gyvų jūros gyventojų – įvairiausių žuvų. Kasdien vyko repeticijos Heide mieste, kurioms vadovavo projekto organizatorius ir orkestro pagrindinis dirigentas R. Ferret. Visų muzikantų susikaupimas, talentas, muzikalumas ir jaunas profesionalumas leido puikiai pasiruošti koncertams, kurie ir vainikavo šią kelionę. Pirmasis įvyko Lübecko miesto Kongresų salės hole. Antrasis – Heide miesto centre esančioje seno teatro scenoje. Smagu, kad į šį koncertą visi bilietai buvo išpirkti. Tai tikrai pradžiugino visus atlikėjus. Tokie projektai skatina jaunųjų atlikėjų kūrybiškumą bei žingeidumą, motyvuoja groti ir tobulėti, o taip pat suteikia galimybę koncertuoti kitose šalyse, ko kiekvienas muzikantas nori. Tikimės, kad ši tarptautinė draugystė tęsis ir toliau.

Fleitos mokytoja Agnietė Ivanauskaitė

Nuotraukos iš išvykos: