Ketvirtasis Tarptautinis Viktoro Radovičiaus jaunųjų stygininkų konkursas

Š.m. lapkričio mėn. 18-19 dienomis Naujosios Vilnios muzikos mokykloje jau ketvirtą kartą  vyko Tarptautinis Viktoro Radovičiaus jaunųjų stygininkų konkursas.

Profesorius V. Radovičius buvo ne tik puikus atlikėjas, bet ir pedagogas, kūręs Lietuvos smuiko mokyklos pagrindus. Rafinuota bei racionali pedagogika, įvairiapusis domėjimasis muzika, rusų ir Europos smuiko mokyklų tradicijų išmanymas padėjo profesoriui išugdyti daug žymių artistų ir pedagogų: Audronę Vainiūnaitę, Petrą Kuncą, Jurgį Dvarioną, Undinę Jagėlaitę – Lipinaitienę, Ingridą Armonaitę – Galinienę, Joną Tankevičių bei daugelį kitų.

Šiame konkurse dalyvavo ne tik stipriausi mūsų šalies jaunieji atlikėjai, bet ir svečiai iš Latvijos, Lenkijos, Suomijos – apie 50 dalyvių, kurie buvo suskirstyti į dvi kategorijas – profesinio ir neformaliojo ugdymo. Kiekvienoje kategorijoje pagal dalyvių amžių išskirtos keturios grupės (A,B,C,D).

Konkurse sėkmingai pasirodė Rudaminos meno mokyklos 6 klasės mokinė Kristina Bernadickaitė (mokyt. Lina Šernienė), kuri laimėjo trečiąją vietą ir tapo laureate. Mokiniai akompanavo mokytoja Milena Uscilienė.

Sveikiname Kistina Bernadickaitę ir jos mokytoją Liną Šernienę.

Parengė straipsnį vyresn. smuiko mokytoja Lina Šernienė