Tarptautinis Akordeonistų orkestrų paradas Rudaminoje 2019

Kovo 9 d. Rudaminoje, „Ryto“ gimnazijoje įvyko didelė muzikos šventė – ,,Tarptautinis akordeonistų orkestrų paradas“. Scenoje pasirodė daug jaunų, veržlių, linksmų kolektyvų iš Lietuvos ir užsienio. Dalyvavo akordeonistų orkestrai iš Rudaminos meno mokyklos (vad. Bogdan Voicinovič), Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklos (vad. Valerijus Masėnas), Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos (vad. Vladimiras Voskan), Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos (vad. Ž. Gumenaja), Šiaulių Dainų mokyklos (vad. Linas Onaitis), Vilniaus B.Dvariono 10-etės muzikos mokyklos (vad. Raimondas Jakutis), Rakovo (Baltarusija) vaikų meno mokyklos ansamblis «Menestreli» (vad. Jekaterina Dvoreckaja), Lydos (Baltarusija) vaikų meno mokyklos bajanistų ir akordeonistų orkestras (vad. Inessa Čirkova), Kauno I-osios muzikos mokyklos akordeonistų orkestras (vad. Kristina Dabrovolskaitė). Projektą “Rudaminos akordeono mėgėjų orkestras“ nuo 2012 m. rugsėjo 14 d. vykdo Rudaminos meno mokykla. Šio projekto tikslas – didinti Rudaminos vietovės žinomumą, puoselėjant kaimo tradicijas ir sudarant sąlygas mėgėjų kolektyvo veiklai. Koncerto – Parado metu skambėjo daug nuotaikingos, stilistiškai įvairios muzikos. Renginio pabaigoje jungtinis visų dalyvių orkestras, vadovaujamas Bogdano Voicinovič, atliko finalinį kūrinį – Lietuvių liaudies “Polka su ragučiais”. Sceonoje grojo net 170 dalyvių!!! Jaunimas koncerto metu klausėsi vieni kitų, mokytojai pasidalino gerąją patirtimi. Renginys sėkmingai pavyko. Žiūrovai, dalyviai, svečiai ir organizatoriai buvo kupini gerų emocijų ir atsisveikino iki kito „Akordeonistų orkestrų parado“ po dviejų metų.

Daugiau nuotraukų: