Tel: +370 5 2505255
Email: meno.rudamina@gmail.com

Tarptautinis jaunųjų stygininkų orkestršų projektas „Batische Juniorphonie“ – 2014

Vokietijos muzikos mokyklų Nacionalinė asociacija pakvietė Rudaminos meno ir Pagirių muzikos mokyklų smuikininkus 2014 m. lapkričio 9-15 dienomis dalyvauti Tarptautiniame jaunųjų stygininkų orkestro projekte „Batische Juniorphonie“.

Smuiko klasės penki mokiniai kartu su mokyklos direktoriumi Jurijumi Krupičevič ir smuiko mokytoja Oksana Tunevič keltu išplaukė į Kylio miestą, kur jau kitą dieną prasidėjo projekto savaitė.

54 jaunųjų stygininkų iš septynių Pabaltijo valstybių susibūrė į orkestrą, kuriame turėjo galimybę įgauti naujos patirties, pažinti orkestrinio grojimo subtilybes ir muzikos žavesį, praplėsti akiratį ir žinias. Orkestrui vadovavo jaunas ir talentingas dirigentas iš Vokietijos Vladimir Yaskorski.

Projekto dalyviai iš Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Danijos, Suomijos, Latvijos ir Kaliningrado kiekvieną dieną intensyviai griežė grupinėse ir bendrose repeticijose. Laisvu nuo repeticijų metu turėjo galimybę susipažinti su Kylio miesto istorija ir dabartimi, apsilankę parlamente ir operos teatre, pramogavo baseine. Paskutinę repeticijų dieną visi keliavo į Meldorfo miestą. Pakeliui užsuko pasigrožėti Šiaurės jūros pakrante.

Tarptautinio projekto savaitę vainikavo du koncertai: Meldorfo namuose ir Petro bažnyčioje, Kylyje. Projekto dalyviai paruošė nuostabią programą, kurios metu skambėjo įvairių šalių kompozitorių  muzika: E. Elgar Serenada e-moll op.20, A. Glazunov Variacijos g-moll op.97, F. Mendelson  Bartholdy Koncertas smuikui d-moll, C. Nielsen Mažoji Siuita a-moll op.1 ir A. Piazzollo Libertango.

Mokiniai buvo labai patenkinti naudingai praleistu laiku ir grįžo namo kupini įspūdžių. Su nekantrumu lauksime šio projekto pratęsimo, galbūt jau kitoje šalyje, kurios krantus taip pat, kaip ir Vokietijos, skalauja Baltijos jūra.

Vilniaus r. Rudaminos meno mokyklos
smuiko mokytoja metodininkė Oksana Tunevič

Instrumentai

∼  Fortepijonas  ∼  Akordeonas  ∼  Smuikas ∼  Klarnetas ∼  Saksofonas ∼  Fleita ∼  Gitara