Tel: +370 5 2505255
Email: meno.rudamina@gmail.com

Smuikas

_______________C_5114c5d31ca1e

Smuikas (pasiklausykite) – styginis instrumentas, kuris ankstyvajame XVI a. pasirodė šiaurės Italijoje. Tai pats mažiausias ir aukščiausiai suderintas instrumentas, priklausantis smuiko šeimai. Šiai šeimai taip pat priklauso violončelė ir altas. Pirmuosius smuikus sukonstravo XVI a. šiaurės Italijoje gyvenanti meistrų Amačių šeima. Vėliau šie instrumentai gimė Antonijaus Stradivarijaus ir Guarneri  rankose. Smuikas yra vienas iš svarbiausių instrumentų atliekant klasikinę muziką, naudojamas ir džiaze kaip dominuojantis instrumentas, taip pat yra vienas svarbiausių instrumentų folklorinėje muzikoje. Tai instrumentas, kuriuo galima griežti solo – vienas smuikininkas, ansamblyje – nuo dviejų ir daugiau atlikėjų, kameriniuose bei simfoniniuose orkestruose.

Instrumentai

∼  Fortepijonas  ∼  Akordeonas  ∼  Smuikas ∼  Klarnetas ∼  Saksofonas ∼  Fleita ∼  Gitara

Dailės klasė

Dailės klasės aprašymas  Nuo 2008 m. Rudaminos meno mokykloje įkurtas Dailės skyrius. Dailės pamokose pradinio ugdymo mokiniai mokomi piešimo, tapybos, kompozicijos ir konstravimo; Pagrindinio ugdymo mokiniai mokomi piešimo, tapybos, kompozicijos […]