Tel: +370 5 2505255
Email: meno.rudamina@gmail.com

Virpantis pavasaris

2011 m. balandžio 30 d. Rudaminos meno mokyklos koncertų salėje nuskambėjo pučiamųjų instrumentų ansamblių festivalis „Virpantis pavasaris“, kurį organizavo mokyklos pučiamųjų instrumentų mokytojai. Renginyje dalyvavo dalyviai iš trijų muzikos ir meno mokyklų –  Rudaminos, Pagirių bei Nemenčinės.

Festivalio idėjos ir pavadinimo autorė Beata Michalovska prieš porą metų nusprendė, kad reikalingas pučiamųjų instrumentų ansamblių koncertas. Smagu, kad ši idėja išsivystė iki festivalio, kurio tikslas skatinti muzikavimą  ansamblyje,  grojimo drauge tradicijas, puoselėti mokinių ir mokytojų glaudesnį bendradarbiavimą, padėti vaikams atskleisti savo gebėjimus, ugdyti savimi pasitikinčią ir kūrybingą asmenybę, o taip pat kelti atlikimo pučiamaisiais instrumentais techninį bei meninį lygį.

Festivalį nuo pat ryto lydėjo geras oras, gera nuotaika ir pilna salė susirinkusių dalyvių bei klausytojų. Neleido liūdėti ir renginio vedėja mokytoja Oksana Tunevič, kuri vis įterpdavo šmaikštų anekdotą ar kitaip paįvairindavo pertraukėles tarp muzikos. Rudaminos meno mokyklos direktoriui Jurij Krupičevič tarus sveikinimo žodį bei palinkėjus gerų emocijų ir smagios nuotaikos, festivalis prasidėjo.

Dalyviai buvo gerai pasiruošę, smagiai nusiteikę ir atliko labai įvairią bei įdomią programą, kuri neapsiribojo vienu stilium. Girdėjome ir klasikinės muzikos (o taip pat įvairių šalių tradicinių melodijų), ir muzikos, atliekamos su fonogramomis.

Renginio pabaigoje pasirodė festivalio svečias saksofonininkas Vytautas Labutis, kuris atlikdamas spontanišką improvizaciją padarė didelį įspūdį ir suteikė daug džiaugsmo ne tik vaikams, bet ir mokytojams. Turbūt labiausiai laukiamas dalyvių kūrinys buvo bendras kūrinys su V. Labučiu, kuris vainikavo visą festivalį su trenksmu ir didele energija.

Visi dalyviai, jų mokytojai bei svečiai buvo apdovanoti padėkos raštais bei atminimo dovanėlėmis. Festivalio svečias V. Labutis gavo išskirtinę dovaną – tautodailininko Kazimiero Ivanausko paveikslą, pavadinimu „Jazz“.

Tikimės, kad šis festivalis gyvuos ir toliau, atneš naujų idėjų, užmegs draugiškus ryšius, o svarbiausia –  padės ugdyti jaunųjų atlikėjų kūrybiškumą ir saviraišką.

Instrumentai

∼  Fortepijonas  ∼  Akordeonas  ∼  Smuikas ∼  Klarnetas ∼  Saksofonas ∼  Fleita ∼  Gitara

Dailės klasė

Dailės klasės aprašymas  Nuo 2008 m. Rudaminos meno mokykloje įkurtas Dailės skyrius. Dailės pamokose pradinio ugdymo mokiniai mokomi piešimo, tapybos, kompozicijos ir konstravimo; Pagrindinio ugdymo mokiniai mokomi piešimo, tapybos, kompozicijos […]