Tel: +370 5 2505255
Email: meno.rudamina@gmail.com

Viešnagė Varšuvoje

Šių metų kovo 7 – 12 dienomis Rudaminos meno mokyklos delegacija viešėjo Lenkijos sostonėje Varšuvoje. Mokyklos direktorius Jurij Krupičevič, mokytojos Rasa Daškevičienė, Jolanta Grabštunovičienė, bei mokiniai Laura Tunevič, Norbert Keizo ir Andžej Žilo vyko į II-ą Tarptautinį Jaunųjų Muzikų forumą. Renginį organizavo Varšuvos Gražinos Bacevičiūtės III-oji Valstybinė muzikos ir bendrojo lavinimo mokykla.

Atvykus į minėtą G.Bacevičiūtės mokyklą,  mus labai šiltai priėmė mokyklos direktorė Dorota Poplavska bei supažindino su numatomais forumo renginiais ir dienotvarke. Buvome palydėti į netoli esantį viešbutį, kuriame ir gyvenome kartu su kitais forumo dalyviais-svečiais iš Vokietijos Heide miesto „Ditmarscher Musikschule“ bei svečiais iš Belgijos „Sint Jan Berchmanscolleqe w antwerpii“.

Pirmąją viešnagės dieną renginio organizatoriai buvo suplanavę ekskursiją po atstatytą  Varšuvos senamiestį. Gidė papasakojo miesto istoriją ir aprodė žymiausius senamiesčio statinius. Lankėmės aukščiausiame miesto pastate – „Varšuvos  Mokslo ir Kultūros centre“, kur  pakilę liftu galėjome iš aukštai pamatyti bei pasigrožėti Varšuvos panorama. Vakare buvome pakviesti pasiklausyti koncerto Varšuvos F.Šopeno muzikos akademijos salėje.

Kovo 9-ą dieną vyko pirmasis forumo renginys Varšuvos G.Bacevičiūtės muzikos mokykloje – „Jaunųjų kompozitorių kūrybos koncertas“. Koncerte dalyvavo  šios mokyklos mokiniai – jaunieji kompozitoriai ir savo kūrinių atlikėjai. Taip pat savo kūrinį pristatė pianistų duetas iš Vokietijos. Kupini įspūdžių po koncerto vykome į „Varšuvos 1944 –jų sukilimo muziejų“. Čia išsamiai susipažinome su to laikmečio kraupia Varšuvos istorija bei vaizdais,kurie kiekvieną privertė susimastyti ir įvertinti iš naujo šių dienų  atstatytos Lenkijos sostinės grožį.

Kitą dieną – kovo 10–ą mūsų laukė įspūdingiausias forumo renginys, tai koncertas Varšuvos Karališkoje pilyje. Nepaprasto grožio salėje koncertavo Tarptautinio Varšuvos Jaunųjų Muzikų forumo dalyviai iš visų šalių: Lenkijos, Vokietijos, Belgijos ir Lietuvos. Mūsų šaliai atstovavo Rudaminos meno mokyklos mokiniai.  Pirmoji pasirodė pianistė L. Tunevič ( mokyt.R.Daškevičienė), vėliau smuiku griežė N.Keizo (mokyt.L.Šernienė) pritariant mokytojai J.Grabštunovičienei.  Vėliausiai pasirodė smuiko ir akordeono duetas – N.Keizo ( mokyt. L.Šernienė) ir A.Žilo (mokyt.J.Krupičevič).Visi mūsų mokyklos atlikėjai sulaukė daug šiltų aplodismentų koncerto metu bei gerų atsiliepimų po renginio. Koncertuoti tokioje įspūdingoje salėje yra kiekvieno atlikėjo svajonė, todėl visi koncerto dalyviai ir jų mokytojai labai džiaugėsi šia suteikta galimybe.

Vakare forumo organizatoriai buvo suplanavę dar vieną puikų reginį. Vykome į Varšuvos priemiestį -Karoliną, kur aplankėme nedidelį Valstybinio Liaudies Dainų ir Šokių kolektyvo „Mazowsze‘‘muziejų, o po to vykome į koncertą. Visi buvo susižavėję nuostabiu kolektyvo pasirodymu: rūbų spalvingumu,šokių choreografija, lenkų liaudies dainomis ir muzika.

Paskutinę forumo dieną vyko atsisveikinimo koncertas Varšuvos Gražinos Bacevičiūtės III-oje Valstybinėje muzikos ir bendrojo lavinimo mokykloje. Koncerte dalyvavo daug šios mokyklos atlikėjų, taip pat visų forume dalyvaujančių šalių mokyklų mokiniai, jų tarpe ir mūsų mokyklos atstovai. Visi sulaukė daug plojimų, o ypač smuiko ir akordeono duetas. Vakare buvome pakviesti vakarienės į kavinę „Pas aktorius“, kur dalijomės forumo įspūdžiais su renginio organizatoriais ir svečiais. Visų mokyklų vaikai susidraugavo, pedagogai maloniai šnekučiavosi,  o mokyklų direktoriai  užmezgė dalykinius tarpusavio ryšius ir aptarinėjo tolimesnius bendradarbiavimo planus. Mūsų mokyklos direktorius Jurij Krupičevič  gavo Rudaminos meno mokyklai pakvietimą į Belgijoje vyksiantį muzikos festivalį.

Ši įspūdinga ir turininga viešnagė Varšuvoje – didžiulė patirtis ir paskata visiems, tiek mokiniams, tiek pedagogams. Ilgai atmintyje išliks kelionės įspūdžiai bei nepaprastai šiltas ir nuoširdus organizatorių priėmimas. 

 

    Rasa Daškevičienė

FOTO

 

Instrumentai

∼  Fortepijonas  ∼  Akordeonas  ∼  Smuikas ∼  Klarnetas ∼  Saksofonas ∼  Fleita ∼  Gitara  

Plačiau
Dailės klasė

 Dailės klasės aprašymas  Nuo 2008 m. Rudaminos meno mokykloje įkurtas Dailės skyrius. Dailės pamokose pradinio ugdymo mokiniai mokomi piešimo, tapybos, kompozicijos ir konstravimo; Pagrindinio ugdymo mokiniai mokomi piešimo, tapybos, kompozicijos […]

Plačiau
Chorai ir vokaliniai ansambliai

∼  Jaunių choras ∼ Jaunučių choras ∼ Vokalinis ansamblis „Geniukai“

Plačiau
Orkestras ir ansambliai

∼   Akordeonistų orkestras ∼   Smuikininkų ansamblis I-IV kl. ∼   Smuikininkų ansamblis V-VII kl.  ∼  Pučiamųjų instrumentų ansamblis ∼   Fleitininkų ansamblis ∼   Gitaristų ansamblis

Plačiau
Mokyklos konkursai ir festivaliai

∼   „Rudens kaskados“ ∼   „Lenkų kompozitorių kūryba“ ∼   „Šokio ritmu: nuo senovės iki šių dienų“ ∼   „Tau, mamyte“ ∼   „Virpantis pavasaris“ ∼   “Rudaminos akordeono mėgėjų orkestras”

Plačiau