Tel: +370 5 2505255
Email: meno.rudamina@gmail.com

Akordeonas sujungia

„Akordeonas sujungia“ – vadovaujantis tokiu moto šiais metais pavyko įgyvendinti idėją sujungti ir kartu pamuzikuoti Vilniaus rajono Rudaminos meno ir Šalčininkų St. Moniuškos menų mokyklų akordeonų orkestrus (vadovai B. Voicinovič ir V. Masėnas). Į orkestro vadovų kvietimą pamuzikuoti kartu mielai atsiliepė Rudaminos meno mokyklos pučiamųjų instrumentų ansamblis (vadovai S. Balsys ir B. Michalovska).
       Suderinus repertuarą, kolektyvai ir jų vadovai energingai kibo į darbą. Kovo mėnesį atėjo laikas bendroms repeticijoms. Nepaisant 30 kilometrų atstumo tarp mūsų mokyklų, net šešis kartus vykome vieni pas kitus. Jau per pirmąjį susitikimą vaikai ne tik repetavo, bet ir susidraugavo.

Ir štai pirmas bendras pasirodymas. 2010 m. balandžio 10 dieną Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje įvyko Respublikinis Miko Vaitkevičiaus akordeonų festivalis „Senieji Vilniaus stogai“, kuriame sėkmingai dalyvavome. Šis festivalis buvo organizuotas paminėti vieną žinomiausių lietuvių estradinės muzikos kūrėjų, kompozitorių ir pedagogą Miką Vaitkevičių,  kuris savo kelią į profesionalios muzikos pasaulį pradėjo nuo muzikavimo akordeonu.
       Pirmaisiais scenoje pasirodė Vilniaus mokytojų namų akordeonų orkestras „Consona“ (vadovas R. Sviackevičius). Pasigirdus pirmiesiems akordeono garsams, festivalio pradžią iškilmingai paskelbė Balio Dvariono mokyklos direktorė Laimutė Ona Užkuraitienė. Toliau sekė orkestrų pasirodymai: iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Pasvalio, Raseinių, Rudaminos, Šalčininkų, Gargždų, Vilkaviškio ir kitų Lietuvos miestų.
       Labiausiai lauktas festivalio akcentas –  festivalio finalas. Jungtinis visų festivalio dalyvių akordeonų orkestras atliko M. Vaitkevičiaus maršą (dirigentas R. Jakutis). Orkestrai buvo apdovanoti festivalio diplomais, vadovai padėkos raštais. "…patiko…", "…gražu…", "…norime dar koncertuoti…", – tokie vaikų atsiliepimai lydėjo nuskambėjus paskutiniam akordui. Jų širdyse liko nuoširdžios draugystės jausmas.
       Idėjos „Akordeonas sujungia“ vadovai džiaugiasi  pirmu koncertiniu pasirodymu ir jau galvoja apie kitus renginius.

Rudaminos meno mokyklos akordeono skyriaus vedėjas B. Voicinovič

Instrumentai

∼  Fortepijonas  ∼  Akordeonas  ∼  Smuikas ∼  Klarnetas ∼  Saksofonas ∼  Fleita ∼  Gitara

Dailės klasė