Tel: +370 5 2505255
Email: meno.rudamina@gmail.com

Mokytojai mokiniams Lietuvos valstybės nepriklausomybės šventės proga

2011 m. vasario 17 dieną Rudaminos meno mokykloje įvyko neeilinis renginys. Aštuntus metus gyvuojančioje mokykloje pirmą kartą mokyklos mokytojai surengė koncertą savo mokiniams ir jų tėvams. Idėją šiam koncertui davė naujas mokytojas, akordeonistas Andrius Balachovičius, o jaunas ir energingas mokytojų kolektyvas mintį greitai pagavo ir nusprendė įgyvendinti.

Koncertas įvyko Lietuvos valstybės nepriklausomybės šventės proga. Jau kelios valandos iki renginio mokykloje iš visų klasių liejosi pasažai, atliekami įvairiausiais instrumentais, o koncerto metu, mokytojų parengta programa nuskambėjo nepaprastai spalvingai ir įdomiai.

Nuo pirmų minučių klausytojų dėmesį prikaustė brazilų kompozitoriaus E. Gismonti, prancūzų

R. Galliano ir argentiniečių A. Piazzolla kūriniai, paremti pietietiškomis nuotaikomis, ilgesingomis melodijomis ir tango ritmais. Šiuos kūrinius atliko Agnietė Ivanauskaitė (fleita), Andrius Balachovičius (akordeonas), Ernest Ševčuvianiec (elektrinė gitara) ir svečiai Vytis Nivinskas (kontrabosas) bei Živilė Kazlauskaitė (perkusija).

Kaip didžiulis kontrastas Lotynų Amerikos muzikai nuskambėjo ramybę ir tobulą harmoniją skleidžianti J. S. Bacho muzika. Koncerto d-moll II-ąją dalį atliko Oksana Tunevič (smuikas), Veslav Sobieski (altas) ir Simona Rimutytė (fortepijonas).

Į kelionę karieta po Sankt Peterburgo Nevskio prospektą pakvietė fortepijoninis Rasos Daškevičienės ir Nataljos Ivanovskos ansamblis. Mokytojos atliko V. Sapožnikovo „Kelionę į dangų“. Grojo ne tik instrumento klavišais, bet pasitelkė ir pieštukus, kurių bildenimas į fortepijono dangtį imitavo arklių kanopų stuksenimą.

Nepritrūko ir šiuolaikinės akademinės muzikos. Saulius Balsys (klarnetas) ir Renata Balsienė (fortepijonas) atliko V. Liutoslavskio „Šokinius preliudus“, kuriuose galima buvo išgirsti dodekafoninės muzikos elementų.

Smagiai nuskambėjo akordeonistų duetas – Andrius Balachovičius ir Bogdanas Voicinovičius atliko E. Doga „Paryžiaus kaskadas“.

„Briliantišką“ grojimą pademonstravo Rita Savulytė, fortepijonu atlikdama virtuozišką M. Moškovskio „Ispanišką kapričio“. Po šio kūrinio skambėjo S. Rachmaninovo linksma „Itališka polka“, kurią pagrojo Beata Michalovska (saksofonas) ir Jolanta Grabštunovičienė (fortepijonas).

Akordeonistų labai mėgiamas kompozitorius R. Galliano suskambėjo koncerte antrą kartą, pilname ilgesio kūrinyje „Freud Touch“, kurį jautriai atliko Andrius Šimkus.

Koncerto pabaigoje pasirodė trio: Jurij Krupičevič (akordeonas), Anna Kijevič (smuikas) ir Saulius Balsys (klarnetas) kompozitoriaus R. Reed‘o „Menueto“ garsais užbaigdami renginį.

Viso koncerto metu klausytojų akys galėjo džiaugtis Dailės klasės mokytojų Teresos Sobieskos ir Ivonos Dakinevič darbų paroda, kuria mokytojos papuošė salę koncertui.

Koncerte apsilankė garbingi svečiai: Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narė Irena Baranovskaja, kuri nuoširdžiai padėkojo už puikią renginio nuotaiką, gražią muziką ir palinkėjo visiems sekmės, Rudaminos seniūno pavaduotojas Juzef Šatkevič ir F. Ruščico gimnazijos pradinių klasių mokytoja Miroslava Klim.

Rudaminos meno mokyklos direktorius Jurij Krupičevič pasveikino visus mokytojus su pirmuoju tokiu renginiu, bei palinkėjo, kad šis renginys taptų dar viena mūsų mokyklos tradicija. Mokinių ir tėvų susidomėjimas koncertu bei karšti aplodismentai leidžia tikėtis, kad tokie koncertai bus laukiami ir ateityje. Mokiniai galės išvysti savo mokytojus grojančius scenoje, kurie tokiu būdu uždega dar didesnę meilę muzikai.

Choro ir solfedžio mokytoja

Elžbieta Sobieska

[nggallery id=“16″]

Instrumentai