Tel: +370 5 2505255
Email: meno.rudamina@gmail.com

Kristaus gimimo šventė Rudaminoje

Žiema – metas, kai žemėn krinta ilgai lauktos baltos snaigės ir žemę sukausto negailestingas šaltis, tačiau Kristaus gimimo šventės jaudulys suvirpina kiekvieno žmogaus širdį.

Gruodžio 18 d. vakare šios šventės nešėja Rudaminos kultūros namuose tapo Rudaminos meno mokyklos bendruomenė.

Copy of Picture 570

Į gražiai išpuoštą kultūros namų sceną su pavadinimu „Gloria in Excelsis Deo“ išėjo mokytojų choras, kuris savo pasirodymu – tradicine kalėdine giesme Fr. Gruber „Tyli naktis“ pradėjo renginį ir brandžiu žavesiu, nuoširdžiu muzikavimu nušvietė klausytojų nuotaiką. Salėje tvyrojo tyla, o, pasibaigus giesmei, pasigirdo gausūs plojimai. Klausytojų tarpe buvo LR Seimo narys J. Narkevič, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, moksleivių tėveliai bei Rudaminos gyventojai ir svečiai. Gausiai susirinkusią publiką šiltai pasveikino, palinkėdamas gerų artėjančių švenčių, Rudaminos meno mokyklos direktorius Jurij Krupičevič.

Suskambėjo meno mokyklos mokinių atliekami kalėdiniai kūriniai. Fleitų duetas atliko J.I. Pierpont „Jingle Bells“- mokytoja A. Ivanauskaitė, N. Keizo smuiku pagriežė pjesę „Senelis Šaltis“ – mokytoja L. Šernienė. Visus pralinksmino akordeonistų orkestro atliekama nežinomo autoriaus polka „Senelis“, kurioje solo partiją atliko orkestro vadovas B. Voicinovič. Jaunių choras, vadovaujamas G. Kumpienės, pritariant smuikininkei O. Tunevič ir pianistei R. Savulytei, labai jautriai ir švelniai atliko kalėdinę giesmę „Kalėdų žvaigždelė“.

Lyriškai ir nuoširdžiai skambėjo saksofonistų kvarteto atliekama „Lopšinė“- mokytoja B. Michalovska, T.Čepkausko saksofonu pagrotas „Romansas“ – mokytojas S. Balsys.

Darniai ir pakiliai skambėjo fortepijono specialybės mokinių ansambliai: tai „Vengriškas rondo“, „Kareiviškas maršas“, kuriuos parengė mokytojos J. Grabštunovičienė ir R. Daškevičienė.

Valso ritmu skambėjo A. Žilo akordeonu atliekama melodija „Valsas Miuzette“- mokytojas J. Krupičevič ir virtuoziškai M. Voitkun atlikta J.S. Bacho „Preliudija vargonams“ – mokytojas B. Voicinovič.

Akordeonistų ir saksofonistų kvartete, kuris atliko pjesę „Amerikiečių berniukas“, kartu su mokiniais muzikavo saksofono spec. mokytoja B. Michalovska, o trio, atlikusiame menuetą, kartu su mokiniais griežė smuiko mokytoja O. Tunevič .

Muzikalumas, emocijų ir muzikinio alsavimo tapatumas, vaikiškos fantazijos perteikimas skambėjo P. Valentaitės atliekamoje dainoje „Pasaka geroms mergaitėms“. Solistės melodiją papildė sodrus saksofono frazavimas ir fortepijoninis akompanimentas, o žvalus, virtuoziškas tempas, šmaikštumas ir vaikiškas padūkimas atsiskleidė mokyklos vokalinio ansamblio atliekamoje neseniai sukurtoje dainoje „Šermuonėlis“ – mokytoja G. Kumpienė.

Artėjant koncerto kulminacijai, į sceną sugūžėjo jaunučių ir jaunių  chorai, šventiškai ir džiaugsmingai buvo atlikta lenkiška giesmė „Z  Narodzeniem Pana“, kurioje solo altui partiją atliko V. Sobieski, akompanavo  R. Savulytė, dirigavo E. Sobieska.

Copy of Picture 604 Copy of Picture 622

Finalinis koncerto akordas praskambėjo ypač pakiliai ir iškilmingai. Tai šiuolaikinio kompozitoriaus J. Ester kūrinys, skirtas dievo pagerbimui ir pašlovinimui – „Gloria in Excelsis Deo“, kurį atliko mokyklos jaunių choras, akordeonistų orkestras ir pianistė R. Savulytė, dirigavo G. Kumpienė.

Šventės ateina ir praeina, koncertų akordai nuskamba, tačiau lieka prisiminimas, didžiulis jaudulys krūtinėje, laukimas ir rengimasis naujiems koncertams, festivaliams, konkursams, dėl kurių verta mokytis, dirbti, kurti ir gyventi, suteikiant daug gerų emocijų, vilčių ir pasitikėjimo!

Instrumentai

∼  Fortepijonas  ∼  Akordeonas  ∼  Smuikas ∼  Klarnetas ∼  Saksofonas ∼  Fleita ∼  Gitara

Dailės klasė

Dailės klasės aprašymas  Nuo 2008 m. Rudaminos meno mokykloje įkurtas Dailės skyrius. Dailės pamokose pradinio ugdymo mokiniai mokomi piešimo, tapybos, kompozicijos ir konstravimo; Pagrindinio ugdymo mokiniai mokomi piešimo, tapybos, kompozicijos […]