Tel: +370 5 2505255
Email: meno.rudamina@gmail.com

Klarnetas


________Yamaha_Y_5190fa71ea083_enlKlarnetas
(paklausyti) – apie 65 cm ilgio vamzdelis, susidedantis iš 5 dalių ir turintis 7 grojimo skylutes bei įvairių vožtuvėlių sistemą. Viena svarbiausių klarneto detalių – plonas medinis liežuvėlis. Pučiamas oras virpina liežuvėlį ir taip atsiranda garsas. Lyginant su kai kuriais kitais instrumentais, dabartinis klarnetas sukonstruotas ne taip seniai – tik prieš 300 metų.

Dėl savo tembro įvairovės, techninio paslankumo, plačios dinaminės skalės ir kitų savybių klarnetas naudojamas labai plačiai. Jį išgirsime simfoniniuose, pučiamųjų orkestruose, bigbenduose, šiuolaikinės muzikos ansambliuose.

Instrumentai

∼  Fortepijonas  ∼  Akordeonas  ∼  Smuikas ∼  Klarnetas ∼  Saksofonas ∼  Fleita ∼  Gitara  

Plačiau
Dailės klasė

 Dailės klasės aprašymas  Nuo 2008 m. Rudaminos meno mokykloje įkurtas Dailės skyrius. Dailės pamokose pradinio ugdymo mokiniai mokomi piešimo, tapybos, kompozicijos ir konstravimo; Pagrindinio ugdymo mokiniai mokomi piešimo, tapybos, kompozicijos […]

Plačiau
Chorai ir vokaliniai ansambliai

∼  Jaunių choras ∼ Jaunučių choras ∼ Vokalinis ansamblis „Geniukai“

Plačiau
Orkestras ir ansambliai

∼   Akordeonistų orkestras ∼   Smuikininkų ansamblis I-IV kl. ∼   Smuikininkų ansamblis V-VII kl.  ∼  Pučiamųjų instrumentų ansamblis ∼   Fleitininkų ansamblis ∼   Gitaristų ansamblis

Plačiau
Mokyklos konkursai ir festivaliai

∼   „Rudens kaskados“ ∼   „Lenkų kompozitorių kūryba“ ∼   „Šokio ritmu: nuo senovės iki šių dienų“ ∼   „Tau, mamyte“ ∼   „Virpantis pavasaris“ ∼   “Rudaminos akordeono mėgėjų orkestras”

Plačiau