Tel: +370 5 2505255
Email: meno.rudamina@gmail.com

Konkursas-paroda „Gražus tu mano kaime“ ir „Aš ir mano kaimo vietovė“

2011 m. gegužės 12 d. Vilniaus rajono Rudaminos F. Ruščico gimnazijoje įvyko konkurso-parodos „Gražus tu mano kaime“ ir „Aš ir mano kaimo vietovė“ atidarymas. Projekto organizatoriai Rudaminos meno mokykla ir Vilniaus rajono savivaldybės administracijos investicijų skyrius.

Konkurse dalyvavo Rudaminos meno mokyklos, 5-12 klasių pagrindinės, vidurinės mokyklų bei gimnazijų mokiniai (Valčiūnų vidurinė mokykla, Rudaminos F. Ruščico gimnazija, Mostiškių pagrindinė mokykla, Paberžės „Verdenės“ vidurinė mokykla, Nemėžio Šv. Rapolo Kalinausko gimnazija.)

Konkurso tikslas sudaryti galimybes mokiniams labiau domėtis savo aplinka, istorija, Vilniaus rajono kultūra, protėvių gyvenimu, stebėti gamtą, kraštovaizdžius, lauko darbus.

Projekto tema mokiniams labai patiko, kai kurie vaikai nutapė net keletą darbų. Projekto dalyviai taip įsigilino į renginio temą, kad net prašė tėvų pagalbos prisiminti protėvių laikus. Po įvykdyto darbo mokiniai pradėjo truputį kitaip žiūrėti į natūralų juos supančios aplinkos grožį – į gamtą.

Dauguma paveikslų buvo nutepta dažais, keli grafiniu būdu – su tušu, gratažo technika, o vienas – dėlionė iš siūlų tekstiliniu būdu.

Į parodos atidarymą atvyko komisijos vertinimo nariai:

Vladislav Kondratovič – Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas,

Jurij Krupičevič – Rudaminos meno mokyklos direktorius,

Žaneta Jankovska – Rudaminos F. Ruščico gimnazijos direktorė,

Rudaminos meno mokyklos dailės mokytojos – Teresa Sobeska ir Ivona Dakinevič.

Po komisijos pasitarimo nuspręsta, kad laureatai ir diplomantai bus apdovanoti simboliniais prizais, o visiems kitiems parodos dalyviams bus įteikti padėkos raštai.

Laureatai:

Jan Voitkevič 8 metų – Nemėžio Šv. Rapolo Kalinausko gimnazija;

Dorota Golubovska 12 metų – Rudaminos F. Ruščico gimnazija;

Diana Vasiljeva 17 metų – Valčiūnų vidurinė mokykla;

Andžela Osipovič-Bezuško 18 metų – Valčiūnų vidurinė mokykla;

Diplomantai:

Paula Valentaitė 11 metų – Rudaminos meno mokykla;

Jan Kučko 11 metų – Rudaminos F. Ruščico gimnazija;

Jarek Višnevski 14 metų- Valčiūnų vidurinė mokykla;

Viktorija Milko 13 metų – Valčiūnų vidurinė mokykla;

Anastasija Zuzo 12 metų- Nemėžio Šv. Rapolo Kalinausko gimnazija;

Violeta Rogoža 14 metų – Rudaminos meno mokykla;

Miroslav Kovalevskis 14 metų- Valčiūnų vidurinė mokykla;

Božena Vrublevska 14 metų- Mostiškių pagrindinė mokykla;

Rima Šafoval 17 metų – Valčiūnų vidurinė mokykla;

Alona Isakova 15 metų – Valčiūnų vidurinė mokykla;

Marija Marevičiūtė 17 metų – Rudaminos F. Ruščico gimnazija.

Dailės mokytoja Ivona Dakinevič

Instrumentai

∼  Fortepijonas  ∼  Akordeonas  ∼  Smuikas ∼  Klarnetas ∼  Saksofonas ∼  Fleita ∼  Gitara

Dailės klasė