Rudaminos meno mokyklos akordeono mėgėjų orkestro įspūdinga kelionė į Baltarusiją

2017 m. rugsėjo 10 d. Rudaminos meno mokyklos akordeono mėgėjų orkestras važiavo į festivalį „Rakov Fest“, kuris vyko Baltarusijoje, Rakovo mieste.  

Muzikantų kelionė prasidėjo anksti ryte. Kelionė buvo nelengva dėl dokumentų pildymo ir patikrinimo pasienyje, bet visas nuovargis dingo, kai orkestras buvo labai šiltai sutiktas festivalio organizatorių. Po mielo sutikimo ir vaišių, vyko generalinė repeticija profesionalioje scenoje Rotušės aikštėje. Po repeticijos, orkestro dalyviai turėjo laisvo laiko pramogoms, kurias paruošė festivalio organizatoriai.  Muzikantai turėjo galimybę sudalyvauti orientacinėse varžybose, kuriose buvo galima pasitikrinti žinias arba sužinoti įdomių faktų apie Rakovo miesto istoriją. Orkestrantai šaudė, bėgiojo, ieškojo minų, atsakinėjo į įvairius klausimus. Laikas praleistas varžybose buvo naudingas ir pelningas, nes šiuose varžybose muzikantai iš Lietuvos užėmė antrą vietą. Po gryname ore vykusių varžybų, nugalėtojai buvo pavaišinti pietumis.  Po pietų organizatoriai suorganizavo edukacinę ekskursiją po Rakovo miestą, kur vyko didžiulė tautinė mugė.  

Festivalis „Rakov Fest“ prasidėjo 16 val. Rotušės aikštėje, kuriame dalyvavo daug folklorinių, šokių bei instrumentinių ansamblių iš Baltarusijos miestų. Festivalyje taip pat dalyvavo garbingi svečiai iš Lenkijos. Mūsų Rudaminos akordeonistų mėgėjų orkestras iš Lietuvos buvo pakviestas dalyvauti festivalyje pirmą kartą. Orkestras turėjo garbę užbaigti oficialią festivalio dalį, po kurios sekė dalyvių apdovanojimai. Muzikantai liko patenkinti šiltu priėmimu bei festivalio dalyvių profesionaliu pasirodymu. Po stulbinančio fejerverkų šou ir festivalio uždarymo, dalyviai, pilni įspudžių, ir su gera nuotaika grįžo namo.  

http://www.vrsa.lt/go.php/lit/Placiau/6475