Vasaros stovykla „Veiklus jaunimas menų pasaulyje“

Birželio 1-13 d. Rudaminos meno mokykloje vyko vasaros kūrybinė stovykla „Veiklus jaunimas menų pasaulyje“. Stovykloje dalyvavo dailės ir muzikos klasių mokiniai. Kiekvieną dieną mokiniai galėjo ne tik repetuoti, dalyvauti pleneruose, bet ir užsiimti kita įdomia veikla.

Birželio 1 d. per stovyklos atidarymo koncertą mokyklos mokiniai galėjo pasiklausyti svečių iš Lenkijos kurie grojo įvairiais muzikos instrumentais. Taip pat išgirsti mokyklos laureatų ir diplomantų atliekamus kūrinius.

Birželio 6 d. stovyklos dalyviai turėjo kupiną ekskursijų dieną. Kartu su lydinčiais mokytojais vyko į Lietuvos nacionalinę filharmoniją, stebėjo Lietuvos Nacionalinio orkestro repeticiją, dirigentas M. Pitrėnas. Repeticijoje skambėjo ištraukos iš F. Mendelssohn-Bartholdy – Koncertinės uvertiūros „Riui Blazas“ ir Simfonijos Nr. 4 A-dur „Itališkoji“. Vėliau žavioji, ilgaamžė filharmonijos koncertų vedėja J. Pranaitytė supažindino vaikus su filharmonijos pastatu ir jo istorija. Sekantis etapas buvo Lietuvos nacionalinio muziejui priklausianti Vilniaus Bastėja. Modernizuoto pastato patalpomis vaikščiojome drauge su gide ir klausėmės įdomių teorijų ir istorijų apie muziejaus atsiradimą ir ilgąjį kelią iki šių dienų. Vaikai ir mokytojai liko sužavėti ekskursiją, kurią vainikavo muzikos instrumentų parduotuvė „Tamsta“. Malonus konsultantai plačiai pasakojo apie įvairius instrumentus ir demonstravo jų skambėjimą. Laimingi ir pilni įspūdžių grįžome namo.

Tą pačią dieną dailės klasės mokiniai kartu su dailės mokytojomis vyko į Vilnių, į plenerą (tapymas, piešimas iš natūros gamtoje, mieste, tikroviškai pavaizduojant matomus vaizdus). Mokiniai turėjo galimybę stebėti, nagrinėti, matuoti, įsižiūrėti, būti Vilniaus senamiesčio gatvelėse ir piešti, tapyti architektūrą ir gamtą. Sėdėdami ant šaligatvių, piešdami Lietuvos nacionalinę filharmoniją ir kitus pastatus bei gatveles esančias šalia, mokiniai atkreipė į save praeinančių šalia žmonių dėmesį, o labiausiai susidomėję turistai, net prieidavo arčiau pasižiūrėti ir pasikalbėti su jaunaisiais dailininkais.

Mokiniai taip pat piešė Vilniaus rotušę, bei turėjo galimybę užeiti ir pasigrožėti Tarptautine Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus akvarelininkų sekcijos ir svečių akvarelinės tapybos paroda.

Birželio 7 d. vyko menų integracija – muzikos klasės mokiniai vyko pas dailės mokytojus, o dailės klasės mokiniai pas muzikos mokytojus. Svečiuose dailes skyriuje vaikai lipdė senovinį rusų indą „Utnica“. Dailes mokytojos padėjo vaikams išdalintiems molio gabaliukams suteikti formą, papasakojo daug įdomių dalykų apie lipdymo iš molio procesą bei jo naudą bendrajam lavinimui, motorikai ir atsipalaidavimui. Vaikų darbai džius apie savaitę laiko o vėliau keliaus i specialų pečių užbaigiamajam procesui. Muzikos klasės mokytojai pristatė mokiniams įvairius muzikos instrumentus, papasakojo apie jų atsiradimo istoriją, o vaikai, patys drąsiausi, galėjo pabandyti su jais pagroti. Į susitikimo pabaigą visi kartu išmoko ir padainavo lietuvių liaudies dainą.

Labai įdomiai vyko improvizacijos pamoka. Pamokos rezultatą visi kartu galėjome išgirsti per stovyklos uždarymo koncertą.

Visą stovyklos darbą vainikavo stovyklos uždarymo koncertas ir vasaros praktikos – plenero piešinių ekspozicijos paroda.  Čia mokiniai pristatė savo stovyklos darbą,  ką išmoko, ką nupešė per trumpą stovyklos laikotarpį. Mokinių ir mokytojų  koncertas visiems labai patiko. Ansambliai, duetai, tercetai atliko įvairią muziką. Tai buvo šiuolaikiniai ir klasikiniai kūriniai. Vaikai gražiai grojo, dainavo, improvizavo. Susitikimo pabaigoje mokyklos direktorius visus pasveikino su vasaros pradžia, o geriausi mokiniai už labai gerą ir gerą mokymąsi buvo apdovanoti padėkos raštais.  Vasaros kūrybinė stovykla „Veiklus jaunimas menų pasaulyje“ baigiasi. Gražios ir saugios jums vasaros.