Rudaminos meno mokyklos mokinių pasiekimai Baltarusijoje

2017 m. Balandžio 19 dieną Vilniaus rajono Rudaminos meno mokyklos direktorius Jurij Krupičevič, mokytojai Rasa Šimkienė, Lina Šernienė, Saulius Balsys, mokiniai: Deivid Jankovski, Auksė Antanavičiūtė, Rafal Pavel Markevič, Kristina Bernadickaitė, Kevinas Jasinskis, Beata Šalkovska vyko į Baltarusiją Rakovo miestą.

Balandžio 19-20 dienomis, Rakovo kultūros centre vyko VI jaunųjų atlikėjų Michailo Grušvickio vardo festivalis-konkursas, kurį organizuoja Baltarusijos Rakovo vaikų meno mokykla. Mūsų delegaciją draugiškai pasitiko ir globojo šios mokyklos direktorė ir kolektyvo nariai. Tarp konkurso dalyvių pasirodymų, pertraukos metu, Rudaminos meno mokyklos delegacijai buvo suorganizuota apžvalginė ekskursija po Rakovo miestą.

Pirmiausia, konkurse, mišrių ansamblių kategorijoje pasirodė Rudaminos meno mokyklos mišrus instrumentinis ansamblis (kvartetas). Nepaisant kelionėje patirtų nesklandumų, mūsų mokyklos ansamblis susikaupė ir puikiai pasirodė. Savo atlikimu taip sužavėjo komisiją, kad vienbalsiai buvo nutarta skirti instrumentiniam kvartetui konkurso Grand Prix apdovanojimą ir piniginę premiją. Konkurso vertino tarptautinė komisiją iš Baltarusijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Toliau vyko konkurso fortepijoninių ansamblių, pianistų solistų jauniausiųjų grupės A1 pasirodymai. Rudaminos meno mokyklos solistai Deivid Jankovski ir Auksė Antanavičiūtė (mokyt. Rasa Šimkienė) dalyvavo gausiausioje, vyresnių dalyvių A2 solistų kategorijoje, kur dalyvavo net 27 dalyviai. IV klasės mokinė Auksė Antanavičiūtė iškovojo antros vietos laureato vardą, o II klasės mokinys Deivid Jankovski pelnė diplomą.

Rudaminos meno mokyklos pedagogai Rasa Šimkienė, Oksana Tunevič, Lina Šernienė ir Saulius Balsys gavo puikius komisijos narių ir kolegų iš Baltarusijos įvertinimus už profesionalų mokinių parengimą, bei buvo apdovanoti diplomais „už pedagoginį meistriškumą“. RMM direktorius Jurij Krupičevič aptarė su konkurso festivalio organizatoriais ir meno mokyklos direktore tolimesnius bendradarbiavimo planus tarp įstaigų ir maloniai pakvietė jau artimiausiu metų sudalyvauti Rudaminos meno mokyklos organizuojamuose renginiuose.

Vėlų vakarą, jau be nuotykių, visi laimingai sugrįžome į namus. Kaip visada, dėkojame Vilniaus rajono savivaldybes administracijai už suteiktą transportą!

Vilniaus rajono Rudaminos meno mokyklos

fortepijono mokytoja metodininkė Rasa Šimkienė