Įspūdinga koncertinė kelionė į Sankt Peterburgą

2017 m. balandžio 12-16 dienomis Rudaminos meno mokyklos direktorius Jurij Krupičevič, mokytojos Rasa Šimkienė, Oksana Tunevič ir mokinių instrumentinis kvartetas: Rafal Pavel Markevič, Kristina Bernadickaitė (smuikai), Kevinas Jasinskis (klarnetas) ir Beata Šalkovska (fortepijonas) viešėjo Sankt Peterburge.

Vilniaus r. Rudaminos  meno mokyklos delegaciją draugiškai priėmė ir rūpinosi edukacine programa Sankt Peterburgo D. S. Bortnianskio vaikų meno mokyklos bendruomenė.

Nepaisant trumpos viešnagės Rusijos kultūros sotinėje, turėjome galimybę patirti neišdildomą įspūdį. Per tris dienas aplankėme: Petropavlovsko tvirtovę, šv. Izaoko soborą, žiemos rūmus Ermitažą (meno ir kultūros muziejų), Kunstkamerą – retenybių muziejų, kurį įkūrė Petras I; Zoo muziejų,kuriame galima pamatyti net rečiausių gyvūnų rūšių iškamšas; senovinio rusų stiliaus prisikėlimo bažnyčią, dar kitaip vadinama „Atpirkėjo krauju“.

Taip pat pabuvojome teatre ir Sankt Peterburgo D.D. Šostakovičiaus filharmonijoje. Nepaprasto grožio Sankt Peterburgo Michailovsko teatre žavėjomės baleto spektakliu „Don Kichotas“ su Rusijos baleto žvaigždėmis D. Matvijenko ir A. Voroncova. Filharmonijos salėje klausėmės smuikininko S. Dogadino ir simfoninio filharmonijos orkestro, kuriems dirigavo K. Takaseki (Japonija). Koncerto programoje skambėjo F. J. Haidno ir A.Dvoržako simfonijos, bei F. Mendelseno koncertas smuikui ir orkestrui.

Paskutinę dieną mūsų kultūrinę išvyką vainikavo Rudaminos meno mokyklos mokinių pasirodymas Sankt Peterburgo filharmonijos mažojoje salėje, kur vyko D. S. Bortnianskio vaikų meno mokyklos solistų ir meninių kolektyvų koncertas. Sankt Peterburgo meno mokyklos dalyviai žavėjo aukšto meninio lygio pasirodymais. Džiaugiamės, kad ir mūsų instrumentinio kvarteto atlikta programa sukėlė gausias ovacijas. Šį ansamblį paruošė: smuiko mokytojos Oksana Tunevič ir Lina Šernienė, klarneto mokytojas Saulius Balsys ir fortepijono mokytoja Rasa Šimkienė. Po koncerto Sankt Peterburgo D. S. Bortnianskio vaikų meno mokyklos direktorė Svetlana Semionova ir pedagogai sveikino mūsų mokyklos delegaciją su puikiu pasirodymu ir profesionaliu pedagogų darbu. Dar ilgai prisiminsime šią nuostabią , pilną įspūdžių kelionę.

Vilniaus r. Rudaminos meno mokyklos
smuiko mokytoja metodininkė Oksana Tunevič