Respublikinis „Akordeono orkestrų paradas“- 2017

2017 m. kovo 18 d. Rudaminoje, „Ryto“ gimnazijos salėje įvyko didelė muzikos šventė – Respublikinis “Akordeono orkestrų paradas“, kurĮ organizavo Rudaminos meno mokykla. Į paradą atvažiavo daug jaunų, veržlių, linksmų kolektyvų iš visos Lietuvos.

Šis paradas – šventė yra projekto Rudaminos akordeono mėgėjų orkestras pagrindinė dalis.  Šventės pradžioje šį projektą pristatė Rudaminos meno mokyklos direktorius Jurij Krupičevič. Jis papasakojo, kad projektas vykdomas nuo 2012 m. ir pagrindinis jo tikslas didinti Rudaminos vietovės žinomumą, puoselėjant kaimo tradicijas ir sudarant sąlygas mėgėjų kolektyvo veiklai. Svarbia projekto dalimi tapo Rudaminos akordeono mėgėjų orkestras, kuriame groja tiek meno mokyklos mokiniai, tiek buvę jos auklėtiniai. Šiais metais tai paskutinis projekto renginys, bet paradas išaugo iki respublikinio lygio, todėl organizatoriai nusprendė tęsti šią gražią  tradiciją.

Parado metu scenoje pasirodė akordeonistų orkestrai iš Rudaminos meno mokyklos (vad. Bogdan Voicinovič),  Šalčininkų  S. Moniuškos menų mokyklos (vad. Valerijus Masėnas), Vilniaus  Br. Jonušo muzikos mokyklos (vad. Irena Lošakevič), Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos (vad. Žana Gumenaja), Šiaulių Dainų muzikos  mokyklos (vad. Linas Onaitis), Alytaus muzikos mokyklos (vad. Rūta Vaičaitienė), Nemenenčinės muzikos mokyklos (vad. Ana Jasiukevičienė). Skambėjo daug nuotaikingos, stilistiškai įvairios muzikos.  Renginio pabaigoje jungtinis visų dalyvių orkestras, vadovaujamas Bogdano Voicinovičiaus,  atliko finalinį kūrinį – Lietuvių liaudies šokį “Polka su ragučiais”. Scenoje vienu metu grojo apie 100 jaunų akordeonistų.

Jaunimas koncerto metu klausėsi vieni kitų, po renginio neskubėjo skirstytis, bendravo prie vaišių stalo. Mokytojai pasidalino gerąją patirtimi ir parado įspūdžiais.

Renginys sėkmingai pavyko. Žiūrovai, dalyviai, svečiai ir organizatoriai buvo kupini gerų emocijų ir atsisveikino iki kito „Akordeono orkestrų parado“.