Tarptautinis jungtinio styginių orkestro projektas „Baltische JuniorPhonie 17“

2017 m. vasario 13-20 dienomis vyko jau trečiasis tarptautinis styginių orkestro  „Baltische JuniorPhonie“ projektas. Viena iš jo partnerių, kuri atstovauja Lietuvą, yra Vilniaus r. Rudaminos meno mokykla. Mokyklos vyresnių klasių smuikininkai ir mokytojai kiekvienais metais su nekantrumu laukia šio renginio. Tai galimybė tobulėti, išbandyti savo jėgas grojant orkestre, dalintis turima patirtimi ir, be abejo, pažintys bei bendradarbiavimas su, iš kitų šalių atvykusiais, naujais draugais ir kolegomis.

Styginių orkestro „Baltische JuniorPhonie“ projektas gimė 2014 m., Vokietijoje, Kylio mieste. Jame kasmet dalyvauja 12 -19 metų jaunieji stygininkai iš šalių, kurios juosia Baltijos jūrą: Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Danijos, Rusijos, Švedijos. Renginio metu vyksta intensyvios grupinės ir bendros orkestro repeticijos, o vainikuoja jį keli vieši koncertai, tos šalies, kurioje tuo metu vyksta projektas, miestuose.

Šiais metais prie Rudaminos meno mokyklos prisijungė Vievio meno mokyklos moksleivė. Rudaminos meno mokyklos  jaunieji smuikininkai: Rafal Pavel Markevič, Kristina Bernadickaitė, Evelina Kušlevič, Milda Jaskevičiūtė (mokyklos absolventė) ir Airė Kulbickaitė ( Vievio m.m.mokinė), kartu su mokyklos direktoriumi Jurijumi Krupičevičiumi ir smuiko mokytojais Oksana Tunevič bei Veslavu Sobieskiu vyko į Vokietiją, Kylio miestą. Šiais metais projekto organizatoriai parinko labai ryškią programą, kurioje skambėjo ne tik orkestriniai kūriniai  ( P. Warlock „Capriol suite“, L.E.Larsson „Mažoji serenada“ op.12, A. Riekstinš „Burtnieku polka“, G. Holst „Brook Green Suite“), bet ir kūriniai su solistais: nuostabus A. Vivaldi Koncertas D-dur, dviem smuikams, dviem violončelėms su styginių orkestru ir energingai skambantis, be atokvėpio, dviejų dalių, lenkų kompozitoriaus H. Gureckio Koncertas klavesinui (arbafortepijonui) su styginių orkestru op. 40.

Grįžus į Lietuvą dar skamba išmokti orkestre kūriniai, o jaunieji smuikininkai prieš prasidedant smuiko pamokoms vis pasigroja labiausiai patikusią melodiją. Tokie projektai  – tai didžiulė motyvacija ugdant jaunuosius smuikininkus. Tikimės, kad šis projektas gyvuos dar ne vienerius metus.

Vilniaus r. Rudaminos meno mokyklos

styginių instrumentų metodinės grupės pirmininkė

smuiko mokytoja metodininkė Oksana Tunevič

Apie mus rašo Vilniaus r. savivaldybė