„Stebuklingas knygų pasaulis“ – 2016


  • Knygos gyvena mumyse, atneša mums gyvenimą, taip kaip ir tikros draugystės. Kai kurios yra senos ir išmintingos, kai kurios – jaunos ir energingos, kai kurios liūdnos ir jaudinančios mūsų širdis, o kai kurios priverčiančios mus juoktis. Knygos yra tarsi stiklas, per kurį kiekvienas galime pasižiūrėti į gyvenimą su jų džiaugsmais ir sielvartais.

Balandžio 21 d. mūsų mokykloje vyko Vilniaus regiono mokinių kūrybinių darbų konkurso ‘‘STEBUKLINGAS KNYGŲ PASAULIS“ parodos atidarymas. Konkurse dalyvavo Rudaminos meno mokyklos ir Šalčininkų S.Moniuškos menų mokyklos jaunieji dailininkai. Parodos atidarymo metu mokytoja Ivona Dakinevič pasakė gražius žodžius: „Knygos gimsta daugelio žmonių dėka: autorių, vertėjų, leidėjų, grafikos dizainerių, iliustruotojų ir kitų. Kas gali žinoti, gal kuris iš mūsų konkurso dalyvių taps iliustruotoju ar grafikos dizaineriu ir prisidės prie tautos palikimo kūrimo“. 

Ir iš tikrųjų, parodoje buvo eksponuojami darbai atlikti piešimo, tapybos ir grafikos technikomis: tai yra – guašo, akvarelės, tušo, aliejinių pastelių, flomasterių, spalvotų pieštukų ir grafito technikomis. Mokiniai savo kūrybiniuose darbuose pavaizdavo mėgstamiausių pasakų siužetus ir personažus, taip pat vaizdavo kokiose patalpose mokiniai skaito, kaip atrodo knygų pasaulis, kai vaikai miega…

Konkurso dalyviai galėjo pasirinkti – tapyti arba piešti iliustraciją A3 formate, arba Exlibrisą – tai yra lotinškas žodis,  knygos ženklas, nedidelis tiražuojamas lapelis, žymintis jos savininką. Konkurso darbus vertino organizatorių sudaryta komisija, pagal nustatytus piešinių vertinimo kriterijus, tokius kaip: temos atitikimas; piešinio originalumas; piešinio meniškumas; estetinis vaizdas;  darbų atitikimas konkurso keliamiems reikalavimams. 

Sveikiname mūsų mokyklos laimėtojus

Kamilią Juliją Koženevską (Rudaminos meno mokykla, 10 metų)

Augustę Perstinevičiūtę (Rudaminos meno mokykla, 15 metų)

Eglę Paškevičiūtę (Rudaminos meno mokykla, 12 metų)

Kariną Kropą (Rudaminos meno mokykla, 16 metų)