Vilniaus apskrities „Akordeono orkestrų paradas“-2016

Akordeonistų orkestrų paradas

Nuo 2012 m. rugsėjo 14 d. Rudaminos meno mokykla vykdo projektą “RUDAMINOS AKORDEONO MĖGĖJŲ ORKESTRAS”. Šio projekto tikslas didinti Rudaminos vietovės žinomumą, puoselėjant kaimo tradicijas ir sudarant sąlygas mėgėjų kolektyvo veiklai. Įgyvendinant tikslą buvo įkurtas meno kolektyvas – Rudaminos akordeono mėgėjų orkestras, įsigyti orkestro įrangos ir garso aparatūros komplektai.

Rudaminos meno mokyklos Jungtinis akordeono mėgėjų orkestras gyvuoja nuo 2012 m. Orkestro vadovai Rudaminos meno mokyklos akordeono vyr. mokytojas B. Voicinovič ir Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklos vyr. mokytojas V.Masėnas. Orkestre muzikuoja ne tik besimokantys mokiniai, bet ir baigę Rudaminos meno mokyklą jauni muzikantai. Orkestras yra nuolatinis mokyklos ir rajono renginių dalyvis, koncertuoja Lenkijoje, Latvijoje bei Vokietijoje. Orkestras koncertuoja kartu su kitais mokyklos kolektyvais: pučiamųjų instrumentų ansambliu, smuikininkų ansambliu bei mokyklos solistais ir chorais.

Š.m. kovo 5d. Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre įvyko IV ,,Akordeonistų orkestrų paradas“, kuriame pasirodė kolektyvai iš Vilniaus regiono. Dalyvavo akordeonininkų orkestrai iš Rudaminos meno mokyklos (vad. Bogdan Voicinovič),  Šalčininkų  S. Moniuškos menų mokyklos (vad. Valerijus Masėnas), Vilniaus  B.Jonušo muzikos mokyklos (vad. Irena Lošakevič), Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos(vad. Ž. Gumenaja).

Koncerto metu skambėjo daug nuotaikingos muzikos, kolektyvai klausė vieni kitų, o pabaigoje atliko bendrą parado kūrinį T.Hejda “Melorytm”, dirigentas – B.Voicinovič.

Renginio pabaigoje Rudaminos meno mokyklos direktorius Jurij Krupičevič įteikė padėkos raštus orkestro vadovams ir pakvietė dalyvauti šiame renginyje ateityje. Po renginio jaunimas neskubėjo skirstytis, bendravo prie vaišių stalo. Mokytojai pasidalino gerąją patirtimi kaip sekasi ruoštis moksleivių dainų šventei jungtinio akordeonininkų orkestro koncertui, kuri vyks šią vasarą.

Apie mus rašo Vilniaus rajono savivaldybė