XIX nacionalinio B. Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso atgarsiai

Kas antrus metus organizuojamas nacionalinis Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursas ir šiais metais pritraukė daug jaunų atlikėjų iš visos Lietuvos. Konkursas vyksta trimis turais: pirmasis turas praėjo muzikos bei meno mokyklose, antras  – regionuose, o trečias – nacionalinis šį kartą vyko Klaipėdoje.

Mūsų mokyklos mokiniai: Feodora Drakšė (mokytoja O. Tunevič), Auksė Antanavičiūtė (mokytoja R. Šimkienė), Lukrecija Kovalevska (mokytoja L. Šernienė) ir Rafal Pavel Markevič (mokytoja O. Tunevič) sėkmingai įveikė du turus ir regioniniame etape pelnė nugalėtojų diplomus.

Vasario 5-7 dienomis nacionalinio turo saviraiškos ugdymo kategorijoje trijose amžiaus grupėse varžėsi per 200 jaunųjų atlikėjų iš visos Lietuvos, todėl dalyvavimas trečiame ture mūsų mokiniams buvo didelis iššūkis. Nepaisant peršalimo ligų, įvairių virusų ir gripo, kurie trukdė ruoštis paskutiniam ir svarbiausiam konkurso etapui, jaunieji atlikėjai pasirodė labai gerai. Trečiokė A. Antanavičiūtė (fortepijonas) ir penktokas R. P. Markevič (smuikas) tapo konkurso diplomantais. Šie mokiniai aktyviai dalyvauja ir kituose respublikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose. Gal būt ateityje nuspręs rimtai studijuoti muzikos mokslus. O septynių metų F. Drakšei (smuikas) šis konkursas buvo pirmasis ir, tai tikrai puikus startas smuiko muzikos pažinimo kelyje.

XIX nacionalinis Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursas  – tai vienintelis Lietuvoje šalies konkursas, tarptautinės Europos jaunimo muzikos konkursų sąjungos (EMCY) narys, atitinkantis organizacinio, kūrybinio bei vertinimo komisijos darbo kokybės reikalavimus ir pritaikantis geriausią Europos muzikinių tradicijų patirtį. Todėl kiekvienam atlikėjui pats dalyvavimas tokio lygio konkurse yra didžiulis laimėjimas.

Rudaminos meno mokyklos

Styginių instrumentų metodinės grupės pirmininkė

mokytoja metodininkė Oksana Tunevič