Akordeonistų orkestras Rygoje

Jungtinis  Rudaminos  meno  ir Šalčininkų  S. Moniuškos menų mokyklų akordeonistų mėgėjų orkestras,  vasario 15-16 d.  vyko į koncertinę kelionę  į Latviją.  Tai jau antra koncertinė išvyka į užsienį  šiais mokslo metais. Paskutinės kelionės Vokietijoje metu veržlų kolektyvą ir jo energingus vadovus (B. Voicinovič, V. Masėnas)  pastebėjo, susižavėjo  ir į savo mokyklą koncertuoti pakvietė  Rygos muzikos internato- mokyklos  direktorė Vesma Grugule. Įvyko  du koncertai. Koncertų metu kiekvienas kūrinys buvo palydėtas audringais plojimais, o baigdavosi bisais.  Po koncerto jaunimas smagiai bendravo vakarėlyje „Jaunimas-jaunimui“, kurį organizavo  patys latvių moksleiviai.

Visos kelionės metu jautėme šiltą globą ir norą bendrauti. Šeimininkai suorganizavo  dvi ekskursijas su gidais – po Rygos senamiestį  ir Jurmalos Kurorto muziejų. Apsilankėme naujai pastatytoje Rygos Nacionalinėje bibliotekoje bei naujai rekonstruotoje Jurmalos Gintaro koncertų salėje. Pasivaikščiojome jūros pakrante. Važiuodami namo aplankėme Bauskės pilį. Grįžom linksmi, laiminigi, pilni naujų įspūdžių.

S.Rozova