„Baltische JuniorPhonie“ projekto II etapas Gdanske

Tarptautinio Pabaltijo šalių jaunųjų stygininkų orkestro „Baltische JuniorPhonie“ projekto II etapas Gdanske

Štai jau antrą kartą Rudaminos meno mokyklos jaunieji smuikininkai ir jų mokytoja Oksana Tunevič vyko į tarptautinį Pabaltijo šalių jaunųjų stygininkų orkestrą. Projektas „Jun „ iorPhonie“ yra tęstinis. Jo pirmasis etapas vyko 2014 m. rudenį Vokietijoje (Kylije, Meldorfe) Šlėzvigo – Holšteino muzikos mokyklų asociacijos iniciatyva ir turėjo didelį pasisekimą. Todėl buvo nuspręsta 2015 m. projektą tęsti Lenkijoje.

2015 m. spalio 4 dieną jaunieji stygininkai iš visų Pabaltijo šalių (Danija, Estija, Suomija, Lietuva, Latvija, Vokietija, Lenkija, Rusija ir Švedija) susirinko viename iš Lenkijos uostamiesčių – Gdanske. Visą savaitę mokiniai su mokytojais ir dirigentu, intensyviai grojo grupėse ir bendrose repeticijose. Dirigentas Vladimir Yaskorskij (Vokietija) atidžiai parinko programą. Tai nuostabus repertuaras, kurį daugiausia sudarė kompozitorių iš Pabaltijo šalių kūriniai. Bendras projekto dalyvių darbas buvo vainikuotas koncertais, kurie įvyko Gdanske naujai atidarytame Europos Vienybės Centre ir Sopote, Lenkijos filharmonijos koncertų salėje.

Organizatoriai pasirūpino, kad projekto metu mokiai taip pat turiningai praleistų ir savo laisvalaikį. Visi vyko į ekskursiją po Gdansko senamiestį, klausėsi paslaptingų istorijų apie jūreivius, apie seniausią jūros gintaro prekybininkų gatvę Mariačka ir apie tai, kaip šis miestas po antrojo pasaulinio karo buvo „prikeltas iš pelenų“. Vėliau dalyviai piratų laivu plaukė Gdansko kanalu link atviros jūros. Po sunkių vakarinių repeticijų jaunieji muzikantai turėjo galimybę paklausyti Sopot Jazz festivalio koncerto, pasivaikščioti Baltijos pajūriu ir palydėti saulę, kuri priešingai nei Lietuvoje leidžiasi ne į jūrą, o už miesto.

Į Lietuvą jaunieji stygininkai sugrįžo pilni įspūdžių ir su mintimis, kad jau  neužilgo, 2016 m. sausio mėnesį, orkestrui teks dar kartą susitikti vienoj iš Pabaltijo šalių ir pakartoti šių metų projekto programą.

Dėkojame mūsų mokyklos direktoriui Jurijui Krupičevič už jo iniciatyvą bei galimybę dalyvauti šiame projekte ir už tai, kad tarp mokinių skleidžia gerąją muzikavimo orkestre patirtį.

Vilniaus r. Rudaminos meno mokyklos

smuiko mokytoja metodininkė Oksana Tunevič