Tarptautinis bendradarbiavimas tęsiasi

Projektas prasidėjo dar 2014 m. lapkričio mėnesį, kuomet jo dalyviai: Rudaminos meno ir Pagirių muzikos mokyklų smuikininkai išplaukė į Kylio miestą,  kur prasidėjo projekto savaitė.

Teisingumo, kultūros ir Europos reikalų ministrė Anke Spoorendonk (Vokietija) iniciatyva 2014-ieji metai buvo paskelbti  kultūrinio švietimo metai. Dėka jos paskatinimo, muzikos mokyklos išplatino idėją sujungti įvairiapusius tarptautinius santykius ir įkurti Pabaltijo šalių styginių instrumentų orkestrą, kuris vadinasi „Baltijos Jaunimo garsai“. Plačiau…

Po savaitės darbo Vokietijoje 54 jaunuoliai iš septynių (Vokietija, Lenkija, Rusija, Lietuva, Latvija, Suomija, Danija) Rytų pakrantės valstybių paruošė „Baltijos Jaunimo garsai“ koncertinę programą.

Tam, kad užmegzti naudingus bendradarbiavimo ryšius tarp Pabaltijo šalių muzikos mokyklų, buvo nuspręsta toliau plėtoti tarptautinį bendravimą. 2015 m. sausio  8 d. visi projekto dalyviai susitiko Latvijoje, Rygos mieste. Susitikimo metu jaunieji muzikantai kartu praleido laiką repetuojant ir koncertuojant, turėjo galimybę ne tik pasivaikščioti jaukiomis Rygos senamiesčio gatvelėmis, bet ir aplankyti Rygos operos teatrą.

Sausio 10 d. Tarptautinio projekto orkestras atvažiavo į Vilnių.  Malonu, kad  į jų koncertą, kuris įvyko B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos salėje, susirinko nemažai klausytojų. Stygininkų orkestras atliko įspūdingą koncertinę programą, kuriai dirigavo jaunas ir talentingas dirigentas Vladimir Yaskorski. Kiekvienas šios programos kūrinys yra savotiškai skirtingas, tačiau suformuoja gražią apžvalgą apie muziką šiaurės Europoje.  F.B. Mendelssohn koncertas smuikui d-moll yra vienas išskirtinių šioje programoje, nes  kūrinį autorius parašė būdamas 13-os metų. Būtent panašaus amžiaus jaunimas ir atlieka šį kūrinį. Todėl ir nestebino tai, kad daugelis dalyvių  jautė šiam kūriniui didžiulę simpatiją.

Tikimės, kad dalyvavimas Pabaltijo šalių styginių instrumentų orkestro „Baltijos Jaunimo garsai“ projekte padidės mokinių mokymosi motyvaciją, mokomoji medžiaga bus patrauklesnė ir įdomesnė, gerės mokinių užsienio kalbų žinios.

Lauksime šio projekto pratęsimo ir linkime, kad projektas pritrauktų dar daugiau Lietuvos mokinių.