I – asis Vilniaus r. dailės mokytojų pleneras “LAIMINGI, NES KŪRYBINGI”

2021 m. birželio 17 d., pasibaigus mokslo metams Vilniaus r. Rudaminos meno mokyklos dailės metodinės grupės mokytojai – Renata Utovka, Aleksander Subotkevič, Ivona Dakinevič suorganizavo I-ąjį Vilniaus r. dailės mokytojų plenerą “Laimingi, nes kūrybingi”.

Pleneras vyko Vladislavo Sirokomlės muziejaus teritorijoje, Bareikiškėse. Dalyvavo penki mokytojai: Rudaminos meno mokyklos dailės mokytoja Renata Utovka, dailės vyresnysis mokytojas Aleksander Subotkevič, dailės vyresnioji mokytoja Ivona Dakinevič, Nemėžio Šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos dailės mokytoja metodininkė Svetlana Voytkevich, Pagirių meno mokyklos dailės mokytojas Pavel Bota.

Kūrybingi mokytojai tapė peizažus ant drobių su akriliniais dažais. Mokytojas Aleksander Subotkevič sukūrė plenero marškinių menišką logotipą. Mokytojai pasipuošė geltonais marškiniais su logotipu, su paveikslais ir etiudnikais, meniškai įsiliejo į gamtą prie muziejaus tvenkinio ir miško. Paukščių čiulbėsis, varlių kreksėjimas, saulėtas, šiltas ir ramus oras leido mėgautis tapymo procesu netgi pusę dienos. Ilgų vasaros vakarų dėka, meniškų sielų mokytojai surengė pikniką. Malonų plenerą užbaigė kepdami dešreles ant laužo, besidalindami įspūdžiais, kūrybos refleksija, bei aptardami plenero paveikslų parodos atidarymą.

Organizatoriai planuoja šį plenerą paversti tradicija. Kiekvienais metais kvies Vilniaus r. dailės mokytojus pasipuošti geltonais marškinėliais, kartu tapyti gamtoje, skatinant kartu patirti džiaugsmą ir tapymo malonumą, bendrauti ir draugiškai bendradarbiauti.

Artėjant tarptautinei mokytojų dienai, spalio 3 d. kūrybingi mokytojai kviečia visus į plenero parodos atidarymą, kuris vyks Vladislavo Sirokomlės muziejuje.

Dailės vyren. mokytoja Ivona Dakinevič