DAILĖS KONKURSO „TOTORIŲ PĖDSAKAI LIETUVOS ISTORIJOJE“ PARODOS ATIDARYMAS NEMĖŽIO TOTORIŲ BENDRUOMENĖS NAMUOSE

Lietuvos Respublikos Seimas 2021 metus paskelbė Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metais. Ta proga, 2021 m. sausio mėnesį, Rudaminos meno mokyklos dailės metodinės grupės mokytojai – Ivona Dakinevič, Renata Utovka, Aleksandr Subotkevič suorganizavo Vilniaus r. meno ir bendrojo lavinimo mokyklų mokinių dailės darbų konkursą „TOTORIŲ PĖDSAKAI LIETUVOS ISTORIJOJE“.
Konkurse dalyvavo 77 mokiniai iš Nemėžio Šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos, Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos, Valčiūnų gimnazijos, Pagirių meno mokyklos, Rudaminos meno mokyklos.

Balandžio 22 d. vyko virtualus parodos atidarymas ir nugalėtojų apdovanojimai.  Dalyvavo konkurso laureatai ir nominantai, nugalėtojų tėvai, dailės mokytojai ir kiti garbingi svečiai.

Lietuvos Respublikoje pasibaigus karantinui, rugsėjo 12 d. vyko parodos atidarymas   totorių bendruomenės namuose Nemėžyje. Paroda buvo atidaryta Rudaminos meno mokyklos direktoriaus Jurijaus Krupičevič ir Nemėžio totorių bendruomenės pirmininko Arturo Muchlia simbolišku juostos prakirpimu. Renginyje dalyvavo visi konkurse dalyvavę mokiniai, jų tėvai, dailės mokytojai, totorių bendruomenė ir Vilniaus r. Nemėžio seniūnė Lilija Grigorovič.

Konkurso partneriai – Nemėžio totorių bendruomenė taip pat vertino mokinių piešinius. Renginyje Arturas Muchlia apdovanojo totorių bendruomenės išrinktus nugalėtojus. Renginio dalyviai, apžiūrėję elegantišką ekspoziciją, lauke bendraudami, vaišinosi totorių bendruomenės paruoštomis vaišėmis. Besiklausydami totoriškos nacionalinės muzikos, skanavo tradicinę saldžiąją ryžių košę bei nuostabaus skonio šimtalapį. Šilti, nuostabūs orai leido džiaugtis kultūringa, nuotaikinga, malonia sekmadienio popiete.

Konkurso darbų parodą planuojama eksponuoti įvairiose Vilniaus r. švietimo ir kultūros įstaigose.

Sveikiname nugalėtojus bei visus konkurse dalyvavusius mokinius ir juos paruošusius mokytojus. Nuoširdžiai dėkojame Nemėžio totorių bendruomenei už atvirumą ir svetingumą.

Tikimės tolimesnio draugiško bendradarbiavimo.

Rudaminos meno mokyklos
dailės vyresn. mokytoja Ivona Dakinevič