VIII SMUIKO MUZIKOS FESTIVALIS ,,ŠOKIO RITMU: NUO SENOVĖS IKI ŠIŲ DIENŲ“

Štai ir prabėgo dar vienas, jau aštuntas smuiko muzikos festivalis „ Šokio ritmu: nuo senovės iki šių dienų“. Šiais metais juo prasidėjo renginių ciklas, skirtas Rudaminos meno mokyklos 15 metų jubiliejaus paminėjimui, kuris tęsis iki ateinančių metų gegužės mėnesio. Šaltoką, bet labai saulėtą lapkričio 17-os rytą į Rudaminos daugiafunkcinį kultūros centrą suvažiavo jaunieji smuikininkai, kitų instrumentų dalykų mokiniai, jų mokytojai, tėveliai ir svečiai. Festivalyje dalyvavo Pagirių, Nemenčinės, Pabradės, Vievio, Vilniaus m. privati „SMC“, Naujosios Vilnios, ir Rudaminos meno bei muzikos mokyklos. Šį kartą dalyviai nustebino labai įvairia programa – scenoje skambėjo liaudies, baroko, romantinės ir XX a. epochų šokių muzika. Jaunieji smuikininkai griežė kaip solo kūrinius, taip ir duetuose, trio, didelių ansamblių sudėtyje. Taip pat visada smagu pasiklausyti mišrių ansamblių. Šį kartą, kartu su smuikeliais, scenoje pasirodė fortepijono, akordeono ir kanklių dalykų mokiniai. Festivalio pabaigoje klausytojų laukė staigmena: į sceną sugūžėjo maždaug 60 mažų ir didelių jaunųjų smuikininkų iš skirtingų mokyklų. Kartu su savo mokytojais jie smagiai, trim balsais atliko N. Baklanovos „Mazurką“. Po festivalio visų dalyvių laukė didelis ir skanus tortas. Smuiko muzikos festivalis „Šokio ritmu: nuo senovės iki šių dienų“ ne tik supažindina dalyvius su įvairia šokių muzika, bet taip pat teikia galimybę bendradarbiauti mokykloms, burtis mokiniams į ansamblius su draugais ir turėti galimybę su malonumu muzikuoti scenoje.

Kviečiame pasidžiaugti festivalio akimirka:

Rudaminos meno mokyklos Styginių metodinės grupės pirmininkė smuiko mokytoja metodininkė Oksana Tunevič