Tel: +370 5 2505255
Email: meno.rudamina@gmail.com

Akordeonas

Akordeonas (pasiklausykite) – muzikos instrumentas, priklausantis liežuvėlinių aerofonų klasei. Juo grojama spaudant klavišus ir mygtukus. Instrumentas labai populiarus Šiaurės Amerikoje, Kolumbijoje, Brazilijoje ir Prancūzijoje. Groti akordeonu reikia turėti tam tikros fizinės jėgos, nes instrumentas yra gana sunkus. Jis gali sverti nuo 1 iki 10-15 kilogramų. Tai priklauso nuo to, iš ko ir kaip instrumentas pagamintas. Taip pat akordeonai pasižymi savo gabaritais, todėl ne visais jais gali groti vaikai ar mažesnio ūgio žmonės. Akordeonai dažniausiai skirstomi pagal bosų skaičių: mažiausias yra 8 bosų, o didžiausias – 160. Akordeonas populiarus muzikos instrumentas Lietuvoje, ypač muzikos mokyklose. Lietuvoje pradedama mokyti juo groti dažniausiai nuo 5-6 metų. Muzikos mokyklose naudojami 60-80 bosų akordeonai, o vyresnių klasių mokiniai groti mokosi ir 96-120 bosų akordeonais. Pažangiausiose mokyklose mokoma groti akordeonais su melodiniais bosais (chromatiniai bosai). Šiandien akordeonas – šiuolaikiškas ir profesionalus instrumentas.

Instrumentai

∼  Fortepijonas  ∼  Akordeonas  ∼  Smuikas ∼  Klarnetas ∼  Saksofonas ∼  Fleita ∼  Gitara

Dailės klasė

Dailės klasės aprašymas  Nuo 2008 m. Rudaminos meno mokykloje įkurtas Dailės skyrius. Dailės pamokose pradinio ugdymo mokiniai mokomi piešimo, tapybos, kompozicijos ir konstravimo; Pagrindinio ugdymo mokiniai mokomi piešimo, tapybos, kompozicijos […]